Interesujesz się tematyką wirtualizacji stacji roboczych i aplikacji?

 

Chciałbyś/chciałabyś poznać najlepsze rozwiązania w tym zakresie oraz samodzielnie sprawdzić je w działaniu?

 

Jeśli tak to zapraszamy na praktyczne warsztaty techniczne dotyczące rozwiązania VMware Workspace ONE Horizon. Zapewniamy dostęp do środowiska i fachowe szkolenie. Jedyne co musisz zabrać ze sobą to laptop i chęć do intensywnej nauki.

 

VMware Horizon to rodzina narzędzi i aplikacji, przeznaczonych do dostarczania systemów Windows, Linux i usług online na dowolne urządzenie. Horizon rozszerza możliwości wirtualizacji – począwszy od centrów danych po użytkowników końcowych – dostarczając desktopy i aplikacje za pośrednictwem jednej platformy. Z wykorzystaniem tego rozwiązania, użytkownicy mogą otrzymać dostęp do wszystkich swoich wirtualnych pulpitów, aplikacji i usług internetowych za pośrednictwem jednego obszaru roboczego dzięki kilku kliknięciom.

 

Gdzie i kiedy?

Gdzie: Warszawa. Kiedy? 27.09.2018. Nie czekaj. Zapisz się już dzisiaj korzystając z poniższego formularza.

Koszty?

Zdecydowanie za darmo. Jedyne co musisz zrobić to zarejestrować się i pojawić na Warsztatach. Przeczytaj regulamin.

Prowadzący:

 

Roch Norwa

Lead System Engineer – End User Computing Specialist for Eastern Europe w VMware

Roch Norwa pełni funkcję Lead System Engineer – End User Computing Specialist for Eastern Europe. Z VMware związany od 2011 roku. Odpowiada za ewangelizację i techniczne wsparcie sprzedaży produktów End User Computing w regionie Europy Wschodniej.

Zanim dołączył do zespołu VMware, Roch pracował jako Technical Support Engineer w firmie Microsoft i był odpowiedzialny za wsparcie kluczowych klientów w obszarach związanych z Endpoint Management i Windows Server System.

Posiada 15-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze nowych technologii. Specjalizuje się w strategiach transformacji biznesu w oparciu o rozwiązania mobilne i chmurowe. W życiu zawodowym kieruje się dewizą, że dzielenie się wiedzą jest dużo ważniejsze od samego jej posiadania.

Zapraszamy na Warsztaty VMware Workspace ONE Horizon w:

Warszawa

27 września 2018 g. 10:00

Gdański Business Center bud. B

ul. Inflancka 4

00-189 Warszawa

Zapoznaj się z agendą oraz skorzystaj z poniższego formularza i zarejestruj się na Warsztaty VMware Workspace ONE Horizon w Twoim mieście.

10.00 Rejestracja uczestników i poranna kawa

Wszystkich uczestników warsztatów zapraszamy już od godziny 08.30. Na starcie czekają na Was kawa, herbata i zimne napoje.

10.00 – 11.00 Moduł I

Architektura Horizon 7 Przegląd komponentów architektury Horizon 7 wprowadzający uczestników w szczegóły technologii VDI dla wysoko dostępnego środowiska obejmującego dziesiątki tysięcy wirtualnych stacji roboczych.
Obrazy wzorcowe Przygotowywanie, zarządzanie i aktualizowanie obrazów Windows w środowisku VDI.
Tworzenie puli wirtualnych stacji Mechanizmy pozwalające na masową produkcję wirtualnych maszyn pełniących rolę wirtualnych stacji roboczych oraz sposoby zarządzania dostępem do nich.
Dostarczanie aplikacji Technologie natywne dla środowisk VDI umożliwiające dynamiczne dostarczanie nowych aplikacji, aktualizację istniejących i wycofywanie niepotrzebnych. Przykłady zastąpienia tradycyjnych metod opartych o MSI, Active Directory i SCCM technologiami natywnymi dostępnymi w Horizon.
Konfiguracja aplikacji Wykorzystanie szablonów konfiguracyjnych pozwalających na dostarczanie różnych konfiguracji danej aplikacji różnym grupom użytkowników.
Zgodność aplikacji Konteneryzacja aplikacji Windows umożliwiająca uruchamianie aplikacji niezgodnych z natywnym systemem operacyjnym lub wymagających dodatkowych modułów (np. starsza wersja Java).
Zarządzanie profilami użytkowników Koncepcja profilu użytkownika w środowisku wirtualnym, zarządzanie i migracja profili pomiędzy stacjami roboczymi oraz ich backup i odtwarzanie.

11.00 – 11.15 Przerwa kawowa

Czas podładować baterie i omówić zdobytą wiedzę przy kawie i herbacie. Zapraszamy na przerwę.

11.15 – 13.00 Moduł II

Usługi RDSH w Horizon 7 Integracja środowiska VDI z usługami terminalowymi Microsoft umożliwiająca na udostępnianie użytkownikom pojedynczych aplikacji Windows na dowolnym urządzeniu lub wspłdzielenie ograniczonych sesji terminalowych.
Obsługa Help Desk Dostępne sposoby wsparcia użytkowników w środowisku VDI obejmujące pomoc zdalną, analizę wydajności i stanu stacji, podgląd protokołu i obsługę zdalną bez konieczności wizyt on-site.
Mechanizmy uwierzytelniania Zarządzanie tożsamością i dostępem oraz SSO w środowisku VDI w oparciu o rozwiązania takie jak Smart Card, RADIUS, RSA i SAML.
Ruch sieciowy i protokoły zdalnego dostępu Analiza niezbędnej konfiguracji sieciowej i firewall dla środowiska VDI oraz przedstawienie dostępnych w rozwiązaniu protokołów umożliwiających pracę zdalną na wirtualnych stacjach roboczych.
Dostęp przez Internet Architektura umożliwiająca uzyskiwanie bezpiecznego dostępu do wirtualnych stacji roboczych przez Internet z pominięciem sieci WAN i VPN.
Stacje klienckie Przegląd dostępnych na rynku urządzeń klienckich umożliwiających połączenie z wirtualnymi stacjami roboczymi. Różnice pomiędzy Thin Client, Zero Client, urządzeniami mobilnymi i koncepcja wykorzystania starych PC jako stacji dostępowych.
Wymiarowanie infrastruktury Jak zaplanować niezbędne zasoby serwerowe i dyskowe potrzebne do uruchomienia środowiska VDI.

13.00 – 13.45 Lunch

Po takiej dawce wiedzy organizm wymaga regeneracji. Zapraszamy na lunch.

13.45 – 15.45 Moduł III

Wirtualny Storage – vSAN Efektywne wykorzystanie lokalnych dysków serwerowych w celu stworzenia wirtualnej przestrzeni dla stacji roboczych.
Infrastruktura Hiperkonwergentna Opcja wykorzystania infrastruktury HCI pod projekty VDI. Przedstawienie produktu VXRAIL i jego wymiarowanie.
Ochrona Antywirusowa Nowoczesne podejście do ochrony antywirusowej środowisk wirtualnych za pomocą bezagentowych rozwiązań czołowych producentów.
Zabezpieczenie sieciowe i mikrosegmentacja Integracja środowiska Horizon 7 z rozwiązaniem NSX pozwalającym na wirtualizację sieci i funkcji Firewall w obszarze wirtualnych stacji roboczych.
Monitorowanie Infrastruktury Narzędzia vRealize Operation i LogInsight wspierające administratorów w codziennym monitorowaniu stanu infrastruktury VDI.
Licencjonowanie Przegląd wymagań licencyjnych dla środowisk VDI z perspektywy VMware i firm trzecich (Microsoft, producenci AV itd.)
Usługi planowania i wdrażania Przedstawienie dostępnych w ramach Profesjonalnych Usług Wdrożeniowych PSO w VMware opcji zaplanowania i wdrożenia całościowego projektu.

15.45 – 16.00 Podsumowanie i zakończenie warsztatów

Sesja pytań i odpowiedzi oraz podsumowanie spotkania.

Dane uczestnika

Imię i nazwisko

Stanowisko

Firma

Numer telefonu

Adres email

Miasto

Uwagi (niewymagane)

* Akceptuję regulamin.

*

Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest EMS Partner Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań. Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679). Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie. Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową EMS Partner Sp. z o.o. Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.