“Jeśli myślisz poważnie o ochronie zasobów swojej organizacji, nie możesz traktować zaufania jako strategii bezpieczeństwa” – pod tym hasłem zorganizowaliśmy tegoroczną konferencję BeyondTrust 2016. Przyznajemy, że zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim gościom, wśród których dominował sektor finansowy – banki, firmy ubezpieczeniowe (40%) następnie administracja (25%) oraz produkcja (20%) a także firmy infrastrukturalne (energetyka, lotnictwo) – 15%.

Niezmiernie miło było gościć w naszym gronie przedstawicieli BeyondTrust. Co więcej, wielką satysfakcją było dla nas było obserwowanie Waszego zainteresowania przedstawianymi przez naszych prelegentów tematami. Prezentacje rozpoczęliśmy od rozważań na temat przekazywania uprawnień i sposobów “obserwowania obserwujących” w organizacjach. Omówione aspekty dotyczące monitorowania aktywności użytkowników wykorzystujących dostęp uprzywilejowany zostały zweryfikowane na żywym organizmie w postaci prezentacji systemu PowerBroker Password Safe przez Patrica Schmitza, inżyniera DACH & EE z BeyondTrust. Zwróciliśmy także uwagę na problem uprzywilejowanych haseł w aplikacjach i skryptach, których identyfikacja i zarządzanie stanowi wyzwanie bez specjalistycznych narzędzi.

Kolejnym punktem programu były panele interaktywne czyli dyskusje uczestników w obrębie stołów tematycznych. Cieszymy się, że mieliśmy okazję posłuchać o waszych wrażeniach z obejrzanych prezentacji oraz doświadczeniach w odniesieniu do przedstawianych tematów. Zaproszony przez nas gość – Paula Januszkiewicz – poprowadziła panel eksperta, podczas którego spojrzeliśmy na bezpieczeństwo oczami hakera. Mogliśmy przekonać się jaki jest poziom bezpieczeństwa w naszych organizacjach w odniesieniu do zaawansowanych narzędzi, którymi posługują się jednostki wykonujące testy penetracyjne czy hakerzy.

Wierzymy, że doświadczenie płynące z Waszej obecności na konferencji BeyondTrust 2016 okaże się cenne i pożyteczne, a także zaowocuje początkiem czy też kontynuacją współpracy z firmą EMS Partner. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas konferencji wiedza pomoże w poprawie świadomości zagrożeń oraz ochrony dostępu uprzywilejowanego w Waszych organizacjach.

Poza wyrażeniem słów podziękowania, poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z Konferencji. Dziękujemy!

Konferencja BeyondTrust 2016

Dodaj komentarz