Cyberoam zapowiada wejście w życie zupełnie nowego systemu operacyjnego, łączącego w sobie najlepsze cechy z obu technologii Cyberoam i Sophos. Wydanie tego oprogramowania poprzedzone jest projektem Copernicus, w trakcie którego wybrani Partnerzy będą testować rozwiązanie z wykorzystaniem jak największej liczby scenariuszy. Do wzięcia udziału w projekcie zaproszona została firma EMS Partner.

Projekt „Copernicus” opiera się na trzech kluczowych założeniach:
• Kompleksowe zarządzanie – rozwiązania On Premise, SaaS, scentralizowane zarządzanie, moduły raportowania
• Łatwość wdrożenia – interfejs jak najbardziej user-friendly, nawet dla osób nie mających wcześniej styczności z urządzeniami NGFW
• Skuteczny system bezpieczeństwa – kompleksowe zabezpieczenia dla użytkowników końcowych i ich urządzeń

W tracie trwania programu inżynierowie z zaproszonych do udziału firm partnerskich będą sprawdzać działanie wszystkich dostępnych funkcjonalności systemu na możliwie wszystkich scenariuszach wdrożeń. Po zakończeniu „Copernicus”, Cyberoam & Sophos będą oczekiwać informacji zwrotnej od beta-testerów. Cyberoam & Sophos są także twórcami projektu „Galileo”, dzięki któremu produkty NGFW zyskały nowe możliwości dla ochrony przeciwko złośliwemu oprogramowaniu, utracie danych i tak zwanymi zaawansowanymi, uporczywymi zagrożeniami (APT).

Dodaj komentarz