Opis rozwiązania

Sentry FIPS to bezpieczne dyski USB wykorzystujące certyfikację i sprawdzone technologie DataLocker. Te nowej generacji pendrivy łączą w sobie korzyści ze 100% szyfrowania zawartości oraz do zdalnego systemu zarządzania.

Dlaczego wybieramy Sentry?

Prosty i szybki sposób na ochronę mobilnych nośników danych

Poprzez połączenie wojskowej klasy szyfrowania FIPS 140-2 poziom 2 z prostotą rozwiązania „plug & play”, Sentry FIPS eliminuje ryzyko i utrzymuje twoje poufne dane zablokowane i gotowe w kilka sekund.

Ochrona przed utratą publicznego zaufania

Każdego roku ginie 20 milionów niezabezpieczonych pamięci USB. Jeśli dane organizacji przechowywane na tych pendrivach dostałyby się w niepowołane ręce, istnieje znaczne ryzyko utraty publicznego zaufania, narażenia klientów na niebezpieczeństwo i głośnego skandalu w mediach. Sprzętowo zaszyfrowane nośniki danych są niezbędnym komponentem strategii zapobiegania wyciekowi danych.

Zaprogramowany na wytrzymałość

Podczas przechowywania wartościowych danych, odporny na za-grożenia Sentry FIPS jest doskonałym rozwiązaniem dla Twojej organizacji. Epoksydowa powłoka chroni przed mechanicznymi uszkodzeniami jakie może spowodować woda, brud i… włamywacz.

Użyteczność i zarządzanie

Pendrivy Sentry FIPS mogą również łączyć się z konsolą SafeConsole, która pozwala na zarządzanie pamięciami z każdego miejsca na świecie. SafeConsole pozwala zdalnie wyłączyć z użytkowania urządzenie USB z poziomu komputera PC a także oferuje wiele zaawansowanych funkcji zarządzania.

Sentry FIPS pozwala ci bezpiecznie przenosić ze sobą dane gdziekolwiek zechcesz.

Kluczowe wyróżniki

 • automatyczne szyfrowanie zawartości w trybie CBC z kluczem AES-256

 • automatyczna blokada po wykryciu nieaktywności

 • wbudowana ochrona przed atakami Brute Force

 • Anti-Malware Protection powered by McAfee

 • przyjazny użytkownikowi interfejs, nie wymagający instalacji lub uprawnień administracyjnych

 • zarządzalny przez konsolę SafeConsole

Specyfikacja techniczna

 • pojemność: 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB  
 • wymiary: 77.9mm x 22mm x 12.05mm, waga: 54 gram
 • Interfejs USB 3.0 (2.0 compatible)
 • zatwierdony przez amerykański standard wojskowy MIL-STD-810
 • zgodny z umowami i przepisami jak TAA Compliant, RoHs Compliant, FCC, CE, WEE
 • wyprodukowany zgodnie z normą ISO 9001:2000 & ISO 14001:2004
 • sposoby szyfrowania: 256 Bit AES XTS mode encryption, FIPS 140-2 level 3 certificate (Cert. #2929)
 • zgodny z platformą: Windows 8+, 7, Mac OSX 10.8+

Zarządzaj swoim zaszyfrowanym, mobilnym środowiskiem pracy

Rozwiązania szyfrujące firmy DataLocker ułatwiają skuteczne zabezpieczanie danych podczas transportu, przechowywania i udostępniania. Nasza konsola SafeConsole pozwala centralnie zarządzać punktami końcowymi, niezależnie od ich lokalizacji.

DataLocker SafeConsole jest twoim bezpiecznym centrum dowodzenia dla pamięci masowych producentów takich jak: Kingston, DataLocker i Cardwave.

Urządzenia zarządzane przez SafeConsole są idealnym rozwiązaniem dla mobilnych użytkowników, którzy potrzebują korzystać z wrażliwych danych firmowych w wielu lokalizacjach. SafeConsole pozwala administrować dziesiątkami i setkami zaszyfrowanych urządzeń z efektywnością, widocznością i kontrolą.

 • Inwentaryzacja – Monitoruj wszystkie bezpieczne nośniki niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki integracji z Active Directory możesz z łatwością śledzić użytkowników i status ich urządzeń.

 • Audyt – Miej wgląd w to jakie pliki są wgrywane i usuwane ze wszystkich nośników zarządzanych z poziomu SafeConsole. Skorzystaj z pełnej ścieżki audytu w celu monitorowania czynności użytkownika poprzez wgląd w połączenia, błędy logowania, wykonywane resety i raporty strat.

 • Kontrola – Egzekwuj polityki takie jak zasady ustawiania haseł, ograniczenia rozszerzeń plików lub ograniczenia geograficzne. Zdalnie resetuj hasło, przełączaj urządzenia w tryb odczytu a także wykonuj reset danych w sytuacji zagrożenia (zagubienie, kradzież).

 • Raportowanie – Uzyskaj pełen obraz swoich szyfrowanych pamięci masowych we wszystkich lokalizacjach. Sortuj raporty po konfiguracjach, lokalizacji geograficznej, statusie, aktualizacjach, ostatniej aktywności urządzenia a także i innych kryteriach.

Geolokacja i Geofencing

Wykorzystanie śledzenia lokalizacji opartej na adresacji IP jest rozwiązaniem dla precyzyjnego śledzenia zaszyfrowanych punktów końcowych na całym świecie. SafeConsole może również wykorzystywać usługę geofencingu wobec urządzeń, sprawiając, że będą dostępne tylko w określonych obszarach geograficznych.

Ogranicz podłączone stacje klienckie

Ogranicz podłączanie zaszyfrowanych nośników do jednego lub kilku komputerów poprzez moduł DataLocker DL Link. Jest to skuteczne narzędzie dla ochrony przed utratą danych, objęte specjalną licencją DataLocker w SafeConsole.

SafeConsole Anti-Malware Protection

Urządzenia SafeConsole Ready są dostępne z ochroną antywirusową opartą na technologii McAfee. Firma McAfee blokuje wirusy, oprogramowanie ransomware, programy szpiegujące i inne zagrożenia oraz raporty SafeConsole po usunięciu wirusów i złośliwego oprogramowania. Bez wymaganej instalacji aktywacja antyspamowa jest dostępna jako dodatkowa funkcja dla obecnego lub nowego konta SafeConsole.

datalocker_logo

Formularz kontaktowy

  Imię (wymagane)

  Nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (opcjonalnie)

  Treść wiadomości

  *

  Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest EMS Partner Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań. Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679). Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie. Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową EMS Partner Sp. z o.o. Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.