Opis rozwiązania

PortBlocker

DataLocker PortBlocker to bezpieczne podejście do zapobiegania wyciekowi danych (DLP) dla nośników pamięci, które blokuje porty USB i pozwala na podłączanie tylko dozwolonych urządzeń pamięci USB na stacjach roboczych użytkownika z zainstalowanym PortBlockerem. DataLocker PortBlocker to rozwiązanie zarządzane przez SafeConsole w celu kontrolowania, które urządzenia są dozwolone, ustalania zasad dla różnych grup, sprawdzania dzienników audytu i aktywności oraz wielu innych.

Ograniczanie dostępu do pamięci masowej USB tylko do urządzeń znajdujących się na białej liście pozwoli na korzystanie tylko z zaufanych urządzeń zamiast z niezaufanych urządzeń USB, które potencjalnie mogą mieć szkodliwe oprogramowanie.
Raporty aktywność wysyłane do SafeConsole pozwalają monitorować użycie portu USB. SafeConsole to bezpieczna chmura lub lokalna platforma do zarządzania, która pozwala Twojej organizacji na centralne zarządzanie. Podstawy SafeConsole i licencje PortBlocker są sprzedawane osobno.

Funkcje

Zawsze chronione

 • Po zainstalowaniu przez administratora, PortBlocker uruchomi się automatycznie i uruchomi w tle stacji roboczej użytkownika

 • PortBlocker nie może być wyłączony przez uprzywilejowanego użytkownik lub programy zewnętrzne

Polityki

 • Ogranicz urządzenia pamięci masowej USB za pomocą zasad białej listy bezpieczeństwa SafeConsole (VID, PID i numer seryjny)

 • Zasady są automatycznie aktualizowane z SafeConsole

Raportowanie

 • Audyty działań Endpoint są zgłaszane do SafeConsole w czasie rzeczywistym
 • SafeConsole ułatwia kontrolę kto, co, kiedy i gdzie wystąpiło zagrożenie

Łatwe i automatyczne

Użytkownik zostanie powiadomiony, gdy zablokowane urządzenie USB zostanie włożone, a PortBlocker odmówi dostępu do urządzenia. Instancja zostanie automatycznie zgłoszona do dziennika kontroli SafeConsole.

Bezproblemowa integracja

Płynnie działający w tle stacji roboczych użytkowników, PortBlocker został zbudowany tak, aby działał równolegle z istniejącymi funkcjami i zasadami SafeConsole.

Aktywne monitorowanie

Kiedy zablokowane urządzenia USB zostaną wykryte w porcie USB, użytkownicy nie będą mogli odczytać lub zapisać danych na USB, a administratorzy SafeConsole otrzymają powiadomienia w dzienniku aktywności PortBlocker na centralnej platformie zarządzania.

datalocker_logo

Formularz kontaktowy

  Imię (wymagane)

  Nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (opcjonalnie)

  Treść wiadomości

  *

  Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest EMS Partner Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań. Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679). Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie. Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową EMS Partner Sp. z o.o. Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.