Narzędzie Retina CS Enterprise znalazło się w tym roku w znaczących raportach dotyczących rozwiązań do zarządzania podatnością. Chcielibyśmy Państwu przybliżyć dwa z nich: Forrester oraz SC Magazine.

Forrester Vendor Landscape: Vulnerability Management 2017

Naruszenia bezpieczeństwa mogą osłabić zaufanie klientów, zagrażać wzrostowi dochodów i zysków, a także na stałe zepsuć reputację. Według danych Forrester, luki w oprogramowaniu są największym czynnikiem naruszającym bezpieczeństwo przedsiębiorstw. Identyfikacja podatnych systemów w sieci i stosowanie poprawek powinny być ważnym procesem w skali przedsiębiorstwa. Raport zapewnia przegląd bezpieczeństwa i ryzyka (Security&Risk) wyboru dostawców rozwiązań Vulnerability Management oraz informacje dotyczące trendów, które mają bezpośredni wpływ na działalność firmy.https://avleonov.com/wp-content/uploads/2017/05/Forrester2017.png

Według raportu BeyondTrust skupia się na raportowaniu i analityce, nawet po ściągnięciu danych zagrożeń pochodzących z firewalli nowej generacji w celu zapewnienia szerszej inteligencji w ustalaniu priorytetów naprawy luk w zabezpieczeniach. Jego idealne wdrożenie w większości środowisk zawiera zewnętrzne skanowania, wewnętrzne skanery sieciowe, integracje punktów końcowych i platformę zarządzania ryzykiem IT, oferuje elastyczność w zabezpieczaniu środowisk. Zapraszamy do zapoznania się z całym raportem.

 

SC Magazine BeyondTrust Retina CS Enterprise Review

https://www.beyondtrust.com/wp-content/uploads/news-sc-magazine.pngSC Magazine otrzymał rozwiązanie sprzętowe z zainstalowanym oprogramowaniem Retina CS Enterprise. Dosłownie w kilka minut udało się je skonfigurować i podłączyć do środowiska testowego. Po włączeniu skanu, Retina nie miała żadnych problemów z identyfikacją zasobów, a eksperci SC zobaczyli nawet kilka rzeczy, o których nie mieli pojęcia, przygotowując wcześniej luki w zabezpieczeniach na testowych systemach. Przeczytaj raport i podsumowanie testów.

 

 

Po więcej informacji na temat Retina CS i innych rozwiązań BeyondTrust, zapraszamy do kontaktu info@emspartner.pl.