Poznaj nowe, darmowe narzędzie do wyłapywania, profilowania i raportowania o lukach w bezpieczeństwie przydzielania uprawnień.

BeyondTrust, lider w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego pod względem zapobiegania nadużywaniu przywilejów i powstrzymywania nieautoryzowanego dostępu, przedstawia nową, darmową aplikację PowerBroker o nazwie Discovery And Reporting Tool (DART). Narzędzie do wykrywania luk w uprawnieniach DART skanuje infrastrukturę informatyczną by wykryć i zdać raport z poświadczeń użytkownika oraz kluczy SSH. Wszystko po to by pomóc organizacjom IT szybko zidentyfikować i objąć kontrolą ryzyko związane z niezarządzanym dostępem uprzywilejowanym.

Niezabezpieczone konta uprzywilejowane stwarzają zagrożenie dla organizacji ze względu na potencjalne koszty związane z wyciekiem danych. Według raportu Verizon Data Breach Investigations z 2016 w większości sytuacji, kiedy następowały naruszenia bezpieczeństwa danych, wykorzystywane były prawdziwe poświadczenia użytkownika. W około 63% były to hasła słabe, domyślne lub wykradzione. Jednak większość organizacji nie ma czasu, budżetu lub siły roboczej aby szybko przeskanować swoje otoczenie i określić kiedy wystepuje największe ryzyko nadużycia przywilejów. Aplikacja DART jest darmowym narzędziem, które szybko znajdzie, określi i przedstawi raporty dla kont użytkownika, kluczy SSH, domyślnych lub zakodowanych haseł, aktywów i innych dla dowolnej wielkości środowiska IT. Z możliwością uruchomienia na dowolnym komputerze, narzędzie DART wyświetla kluczowe wskaźniki w panelach nawigacyjnych i zapewnia proste raportowanie dla klientów oraz ich audytorów.

Kluczowe możliwości i korzyści:

  • Znajduje i zlicza konta użytkowników, lokalne konta, klucze SSH, grupy w Windowsie i Linuxie, domyślne i zakodowane hasła i inne; obniżając ryzyko i zapewniając, że każde konto, użytkownik i zasób pozostaje objęte ochroną.
  • Wyświetla wysokopoziomowe dane jak siła hasła, wiek i inne kluczowe wskaźniki ryzyka w formie pulpitu nawigacyjnego dla szybkiego przeglądu i analizy.
  • Generuje łatwe do odczytania raporty, dostosowane do HTML i Excel, pomagając działom bezpieczeństwa podejmować świadome decyzje dotyczące sposobu natychmiastowego zmniejszenia ryzyka dla dostępu uprzywilejowanego
  • Zapewnia możliwość eksportowania danych za pomocą XML do PowerBroker Password Safe dla kompletnego zarządzania kontem uprzywilejowanym.

Już dziś dowiedz się jaki status zabezpieczeń ma Twoja organizacja. Zapanuj nad chaosem jaki stwarzają konta uprzywilejowane i uprawnienia administratora lokalnego. Kliknij tutaj i zarejestruj się po darmowe narzędzie DART a my skontaktujemy się z Tobą i pomożemy Ci uruchomić aplikację w Twoim środowisku IT.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o produkcie.

Dodaj komentarz