VMware AirWatch liderem zarządzania mobilnością przedsiębiorstw w raporcie Gartner Magic Quadrant

Przyzwyczailiśmy się już do wysokich pozycji zajmowanych przez AirWatch w raportach Gartner  Raport Magic Quadrant poświęconych zarządzaniu mobilnością przedsiębiorstw (ang. Enterprise Mobility Mangement EMM). Gartner, jako uznana firma analityczna, pozycjonuje dostawców EMM w poszczególnych kategoriach: liderzy, konkurenci, wizjonerzy i gracze niszowi. Uplasowanie poszczególnych na diagramie zależy od możliwości wykonawczych i kompletności wizji.

W tym roku po raz szósty z rzędu, VMware AirWatch uznany został za lidera w raporcie Magic Quadrat, natomiast po raz pierwszy zajął najwyższą pozycję na obu osiach. Zasługą dla takiego  wyniku może być odmienne podejście AirWatch do mobilności.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu, AirWatch w ostatnim czasie przeszedł duże innowacje i rozwinął się w stronę modelu bezpiecznej i prostej w użyciu cyfrowej platformy roboczej. Na przestrzeni ostatniego roku integracja rozwiązań Workspace ONE, VMware Identity Manager, VMware Boxer, Azure Active Directory  i Mobile Security Alliance z AirWatch przyczyniła się do wzmocnienia i rozszerzenia zaawansowanych funkcji platformy EMM.

“Jesteśmy zaszczyceni zajętą pozycją w raporcie Magic Quadrant- ale nasza innowacja na tym nie poprzestanie”, powiedział Noah Wasmer, SVP Mobile Produkty w VMware. “Nasi partnerzy i klienci mogą liczyć na kontynuację szybkiego tempa rozwoju umożliwiającego wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania, które wprowadza cyfrową rewolucję przestrzeni roboczej”

Dodaj komentarz